Prapor

Na konci července roku 2011 byl pro náš sbor čtvrtek osmadvacátého dnem vyjímečným. Byl právě dokončen nový slavnostní vyšívaný prapor našeho sboru a členové výboru se pro něj vydali do brněnské firmy Alerion, která ho dle dříve schváleného návrhu vyrobila do vyšívaného provedení.

Prapor je vyšívaný na kvalitní samet s typickým počesem, který je důležitý pro jeho působivost i dlouholetou odolnost. Na přední tmavě červené straně praporu, která je tradičně vyhrazena symbolice sboru, jsou vyšity zkřížené hasičské žebříky a sekerky, lipové ratolesti a historická hasičská přilba. Přes tyto symboly je položen znak obce, který je doprovázen zlatě vyšívaným názvem sboru a rokem založení.

Zadní strana je originální užitím plamínků v národních barvách po obvodu celého praporu. Zároveň je zde krásně vyšit motiv sochy sv. Floriána se svými typickými atributy a tradiční zlaté hasičské heslo.

Nový hasičský prapor bude posvěcen v průběhu oslav výročí založení sboru v létě 2012.